Warsztaty przyrodnicze

W miniony czwartek nasze przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych przez założycieli fundacji Dziki projekt.

Dziki Projekt zrodził się w Beskidzie Niskim, to grupa ludzi, m.in. lekarze, technicy weterynarii, ornitolodzy oraz przyrodnicy, którzy nie są obojętni na stan dzikiej przyrody. Edukują ludzi, rehabilitują zwierzęta, a także uczestniczą w badaniach naukowych. Ich działania ukierunkowane są na dobro natury oraz losy przyszłych pokoleń.

Podczas warsztatów dzieci słuchały ciekawostek dotyczących zwierząt mieszkających w Polsce w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną. Poznały, czym zajmuje się lekarz weterynarii. Dowiedziały się, które gatunki zwierząt zagrożone są wyginięciem. Szczególną atrakcją była możliwość dotknięcia czaszki borsuka, czy poroży jeleni. Przedszkolaki miały także okazję obejrzeć pióro bażanta w powiększeniu, czyli pod mikroskopem.

Warsztaty były doskonałą lekcją uczącą postawy szacunku wobec przyrody i jej mieszkańców już od najmłodszych lat.

Zobaczcie sami jak to było…

61925